DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Stránka věnovaná traktorům na klíček

Kovap Náchod II.

¨

Sekce věnovanám dalším traktorům vyrábených po roce 1991 v Kovapu Náchod. Najdete zde především vývozní kusy do zahraničí, traktory vyrobené na zakázku a plastové traktory Agro. 


Traktor Zetor s ochraným rámem

  

Tento traktor je téměř stejný jako běžně vyráběný červeno-žlutý traktor Kovap. Liší se pouze tím, že je za sedadlem přidělán ochranný rám. Byl určen především pro zahraniční trh. Stejný traktor se také vyráběl na zakázku pro firmu Schuco, měl pouze jiný nápis na chladiči.

Traktor Zetor - Schylling USA

   

Další kousek určený pro export je traktor vyrobený pro firmu Schylling. Tyto traktory byly převážně prodávány v USA. Liší se pouze krabičkou, traktor je stejný jako běžně prodávaný.

Traktor Zetor - bez znaku na chladiči

  

Tento traktor byl vyroben na zákázku pro zahraničního zákazníka, bez vytištěného znaku na chladiči. Krabička byla bez potisku.

Traktor Zetor - vyrobený k 55. výročí (1957 - 2012)

    

Jubilejní traktor vyrobený k 55. narozenimám této oblíbené hračky. Tento traktor je vyroben v sérii 555. kusů a každý je označen číslem na podvozku. K traktoru je také certifikát a plechová tabulka.

Traktor Agro 90

  

    

  

Plastové traktory Agro 90 se vyráběly v 90. letech, jejich výroba ale netrvala dlouho. Vyráběly se ve dvou barevných provedeních a to nejvíce v červené barvě, méně kusů ve žluté. Většinou měly šedá kola, žluté traktory byly vyráběny také s hnědými a žlutými koly. Pohon zajišťoval stejný strojek jako v plechových traktorech, některé traktory byly vyráběny bez pohonu. U prvních kousků byl volant plastový, stejný jako u traktoru Zetor. Později byl nahrazen větším, černým volantem, z jiného plastového materiálu. Konkrétní traktor na jendom z obrázků, který je ještě nevybalený se ani nedostal do prodeje. Menší série těchto traktorů byla v hračkárnách stažena z prodeje vzhledem k nekvalitnímu materiálu závěsů.